KONST / Litografier / Färglitografi 12476435
nr 1247 6435
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 202/385. Motivet: 50x30 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 8 april 2019
kl 19:09:18
700 kr
1.200 kr
1.500 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson